Ogłoszenie

Serdecznie zapraszamy http://www.narutopbf.oxn.pl/forums.php

#1 2016-03-24 14:43:14

Mellion

Administrator

Zarejestrowany: 2014-06-11
Posty: 11
Punktów :   

Zapowiedź

Dzień dobry. Minęło wiele miesięcy od czasu zamknięcia forum Granaruto.pun.pl w międzyczasie pojawiło się coś takiego jak Gaiden.oxn.pl które było niewypałem.
Tym razem postanowiliśmy zrobić forum, które mechanicznie będzie zbliżone bardziej do starszego GN sprzed ostatnią większą reformą.
Nowe forum będzie opierać się na prostocie rozgrywki i braku uzależnień od masy czynników zewnętrznych.
Nowe forum zostanie otwarte 01.04.2016r. o godzinie 18:00
Umieszczę tu jeszcze historię naszej przygody.

Wprowadzenie do świata forum:


Czwarta wielka wojna shinobi po długiej, pełnej ofiar walce zakończyła się zwycięstwem zjednoczonych sił. Pełni nadziei ludzie nazwali koniec wojny "Nową erą". Nastały lata pokoju, podczas których wioski starały się naprawić swoją gospodarkę i odbudować to, co zostało zniszczone podczas wojny. Niestety nie wszystkim udało się podnieść na nogi, a zazdrość i desperacja doprowadziły do niechęci wobec dawnych sojuszników, ponadto do władzy zaczęły dochodzić osoby, które zdecydowanie nie powinny się tam znaleźć. Mogło by się zdawać, że najgorszy pokój jest korzystniejszy od najlepszej wojny, jednak nic co dobre nie może trwać wiecznie. Coraz częściej można było usłyszeć pogłoski o zbrojeniu się którejś z wiosek, a widmo nadchodzącej wojny było coraz lepiej widoczne.

W obawie przed kolejną rzezią, która obejmie świat, ludzie zaczęli przepływać morza i oceany  w poszukiwaniu nowych lądów, niegdyś ukrywających się przed ludzkim wzrokiem. Mijały lata, aż w końcu kapitan statku "Nowa nadzieja" podczas jednej ze swoich wypraw, podczas sztormu zboczył ze znanych, bezpiecznych szlaków morskich. Mitsuru, gdyż tak się nazywał kapitan statku, dzięki swoim niebywałym wręcz umiejętnościom i zachowaniu spokoju oraz zgranej załodze, był w stanie wyjść cało z niebezpieczeństwa. Gdy morzę się uspokoiło dostrzegli na horyzoncie ziemie, która nie była opisana na żadnej ze znanych im map. Czując, że to może być ich szansa, postanowili zbadać nowo odkrytą ziemię.

51 lat od czasu zakończenia Czwartej wielkiej wojny shinobi. Tylko nieliczni pamiętali o dawnych sojuszach, a opowieści o samej wojnie z Madarą była dla większości osób niczym legenda. Świat już dawno powrócił do swojego naturalnego wyglądu, pełnego walk i cierpienia.

Ziemia odkryta przez Mitsuru nie była może zieloną krainą, ale nadawała się do życia i jak miało okazać się w późniejszych latach, była zamieszkała przez zwykłych ludzi nie mających pojęcia o jutsu. Dostrzegając kolejną szansę Mitsuru wraz ze swoimi poplecznikami postanowił założyć pierwszą wioskę shinobi na tych ziemiach - Yorugakure no Sato, na której to czele stanął.

93 lata po Czwartej wielkiej wojnie shinobi - Na starym kontynencie trwają wydarzenia, które przez historyków zostały określone mianem Piątej wielkiej wojny shinobi.

Yukiro, syn i zarazem następca Mitsuru, doprowadził do znacznego rozwoju i wzrostu znaczenia młodej wioski na nowym kontynencie. Yorugakure no Sato stało się schronieniem dla shinobi ze starego kontynentu, którzy nie chcieli uczestniczyć w tamtejszych wojnach. Mieszkańcy pomniejszych wiosek i osad chętnie korzystali z usług shinobi, którzy za pewną opłatą sprawowali rolę strażników przed bandytami i innymi niebezpieczeństwami.

100 lat po Czwartej wielkiej wojnie shinobi Stary kontynent nadal jest pogrążony w wyniszczającej wojnie na skutek której niemalże wszystkie wioski zostały zniszczone, a wszystkie sojusze, zawieszenia broni trwały co najwyżej kilka tygodni.

Na nowym kontynencie tymczasem powstaje wioska Asagakure no Sato leżąca tak jak i Yorugakure no Sato przy dostępie do morza, jednak po przeciwległym jego końcu. Wioski te były położone od siebie o dwa tygodnie szybkiego biegu, a między nimi znajdowało się sporo pomniejszych osad.

27 lat od czasu rozpoczęcia Piątej wielkiej wojny shinobi - Do nowego kontynentu nie dochodziły już żadne wieści odnośnie wydarzeń ze starego kontynentu...

Yorugakure no Sato:


Pierwsza wioska shinobi założona na nowym kontynencie. Jej założycielem był Mitsuru, shinobi pochodzący z Kumogakure no Sato. Jego następcą, a zarazem osobą, która rozbudowała wioskę zwiększając jej znaczenie, był jego syn Yukiro. Niestety drugi Yorukage nie miał tyle szczęścia co pierwszy i nie zmarł w naturalny sposób ze starości, a w wyniku niefortunnego wypadku. Gdy odwiedził on jedną z rdzennych osad, wybuchnął piec w kuźni, a jego część ugodziła lidera Yorugakure no Sato w głowę, uśmiercając go na miejscu. Ludzie sądzili, że to był zamach, lecz nie byli w stanie tego udowodnić. Jednak od tego czasu wspólne interesy już nie szły zbyt dobrze. Trzecim Yorukage została 38-letnia wdowa po Yukiro - Kaori, która sprawowała swoje rządy silną ręką, lecz starała się utrzymać pokojowe stosunki ze wszystkimi i doprowadzić do jak najlepszego rozwoju swojej ukochanej wioski.

- W Yorugakure no Sato poza shinobi żyje jeszcze duża liczba zwykłych ludzi, których przodkowie pochodzili ze starego kontynentu, lecz zdarzało się, że i rdzenni mieszkańcy chcieli się tam przeprowadzić.
- Wioska utrzymuje się głównie z wynajmowania shinobi do obrony. Również ważnym aspektem jest u nich rybołówstwo i rolnictwo pomimo średnio urodzajnych ziem.

Asagakure no Sato:


Jest to druga wioska shinobi, która powstała na nowym kontynencie. Jej założycielem był Yoshimitsu zwany też "Wampirem mgły". Swój przydomek zawdzięcza niezliczonym mordom, których dopuścił się podczas wojny z wrogami swojej wioski. Jednak był zbyt ambitny, aby być tylko wojownikiem na zlecenie, więc spróbował zamordować obecnego Mizukage. Na jego nieszczęście próba mordu zakończyła się niepowodzeniem, a w samej konfrontacji z przywódcą mgły i jego trzema ochroniarzami, stracił prawą rękę, lecz zdołał ujść z życiem. Po zwerbowaniu ludzi postanowił zbadać ziemie o której usłyszał pogłoski od jednego z wędrowców.

Yushimitsu nim zmarł w wyniku otrucia, zdążył stworzyć najprawdopodobniej najsilniejszą militarnie wioskę na nowym kontynencie. Jednak po jego śmierci przez kolejne trzy miesiące panowała walka o władzę w wyniku której Asagakure no Sato utraciła część swojej mocy, lecz nadal była niebezpiecznym przeciwnikiem jeśli postanowiłaby zaatakować Yorugakure no Sato.

Drugim oficjalnym Asakage, któremu udało się podporządkować resztę jest 29 letni Ryū z klanu Uchiha.

- W Asagakure no Sato również żyją zwykli ludzie, ale w postaci taniej siły roboczej, którą można porównać do niewolników, chociaż oczywiście znajdą się i tam wyjątki.

- Wioska utrzymuje się głównie z napadów na okoliczne osady i ze zbierania jałmużny, a także z wyrobów najlepszej broni na kontynencie.

Kraina Śniegu (Nowy kontynent):


Górzysty obszar, którego znaczną część pokrywa śnieg. Większość tutejszych ziem nie jest zbyt urodzajna, przez co rolnicy musieli poświęcić dużo czasu na znalezienie odpowiedniego miejsca pod swoje uprawy. Na wyspie tej znajdują się obecnie dwie wioski shinobi i kilka pomniejszych wiosek i osad zwykłych ludzi. Na ziemiach tych żyje dużo gatunków zwierząt, które przystosowały się do tutejszych mrozów.

Offline

 

#2 2016-03-31 11:42:14

Mellion

Administrator

Zarejestrowany: 2014-06-11
Posty: 11
Punktów :   

Re: Zapowiedź

Nowe forum startuje 01.04.2016r. o godzinie 18:00
O tej też godzinie podamy nowy adres.

Offline

 

#3 2016-03-31 17:56:49

renkawdziure

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-06-12
Posty: 8
Punktów :   

Re: Zapowiedź

Łohoho w moje urodzinki, jaki miły prezent

No to widzimy się o 18 jutro :^)

Offline

 

#4 2016-04-01 17:59:41

Mellion

Administrator

Zarejestrowany: 2014-06-11
Posty: 11
Punktów :   

Re: Zapowiedź

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.crashdayforum.pun.pl www.umarlipoeci.pun.pl www.heylin-xiaolin-wu.pun.pl www.vagpmi.pun.pl www.dbvmono.pun.pl